ОГЛАСИ

Нови наслови во градската библиотека во Охрид

Живот | Книга | 30.09.2017 09:07Посети : 940

НУ Библиотека “Григор Прличев“ – Охрид во септември го збогати книжниот фонд со нови наслови:


“Спасителот” – Ју Несбе
“Другиот брег на Босфор” – Тереза Ревај
“Се’ баш се’ ” – Никола Јун
“Фатен на дело” – Харлан Кобен
“Надја” – Андре Бретон
“Извештаи на рисот” – Славе Ѓорѓо Димоски
“Автобиографија” – Григор ПрличевНови наслови во градската библиотека во Охрид


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Живот

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1162 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833