ОГЛАСИ

На хрватската граница полицајците од внатре му го заклучиле возилото на стендап комичарот Никола Тодороски

Занимливости | Охрид | 03.10.2017 11:42Посети : 8224

Пред неколку дена, во очи на договорениот настап во арената „Лисински“ во Загреб, македонскиот стендап комичар Никола Тодороски доживеал непријатна ситуација на хрватската граница, пишува популарниот портал "Index.hr". Имено, во тек на претресот, граничните полицајци успеале да го заклучат клучот од возилото во гепекот, поради што екипата чекала на границата повеќе часови.„Ха ха ха, значи "MUP RH" мораш да ги сакаш. Денеска пред пет часа на граница одлучиле да го претресат возилото на нашиот вечерашен гостин од Македонија Никола Тодороски. За време на претресот ги замолиле Никола и неговите двајца пријатели да излезат од возилото и да стојат на страна. Почнале со претресот и во текот го заклучиле клучот од возилото во возилото. Никола и неговите пријатели веќе четири и пол часа чекаат да дојде мајстор да ја отвори бравата. Се надеваме дека се ќе биде во ред и Никола ќе ни се придружи вечерва.“ - напишаа од „"Studio Smijeha" на фејсбук пред неколку дена што предизвика лавина реакции, пренесува "Index.hr.".


Никола на крај среќно стигнал во Загреб. го одржал настапот и добил громогласен аплауз.


OhridNews
извор: "Index.hr"


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 549 гласови (31%)

Не - 1203 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833