ОГЛАСИ

Едриличариски куп на Македонија во Охрид

Спорт | Охрид | 10.10.2017 12:43Посети : 450

На самиот брег од Охридското езеро во среда со почеток во 11 часот ќе се одржи Едриличарскиот куп на Македонија. Во Купот ќе учествуваат 15 едрилици со по три членови, а ќе се натпреваруваат во две класи микро и минитонер. Патеката е кружна и започнува од градското пристаниште, продолжува кај плажата Куба Либре, потоа кај Канео и завршува на градското пристаниште.

Можност за следење на оваа регата охриѓани ќе имаат на лице место од градскиот кеј или на интернет страницата ohridsailingcup.livestream.mk на која ќе има пренос во живо.


OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 361 гласови (39%)

Не - 74 гласови (8%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 482 гласови (53%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833