ОГЛАСИ

У21: Македонија загуби од Гибралтар (видео)

Спорт | Македонија | 10.10.2017 22:17Посети : 646

Македонската селекција до 21 година претрпе неочекуван минимален пораз (1-0) од Гибралтар во квалификациите за Европското првенство во Италија за две години.„Црвено жолтите“ потклекна пред селекцијата на Гибралтар која е составена од аматерски фудбалери и до мечот со нашите репрезентативци немаше извојувано победа.

Младите фудбалери поставија високи граници во квалификациите, а тие не кореспондираа со играта на дуелот со Гибралтар и си поиграа со своето и реномето на селекцијата.После поразот Македонија остана со три бодови и се наоѓа во долниот дел од табелата. Лидер е селекцијата Русија со седум бодови, а по неа следуваат Ерменија, Австрија и Србија.


OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 404 гласови (40%)

Не - 88 гласови (9%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 529 гласови (52%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833