ОГЛАСИ

СП: Познати сите патници во баражот, следува ждрепка и битка

Спорт | Свет | 10.10.2017 23:14Посети : 914

Осум селекции поделени во два шешира ќе се борат за четирите последни билети од Европа за пласман на Светското првенство во Русија.Во првиот шешир имињата се звучни Хрватска, Италија, Данска и Швајцарија, додека во вториот се наоѓаат репрезентациите со послаб рејтинг Грција, Шведска, Република Ирска и Северна Ирска.


Ждрепката за бараж двојките ќе се одржи во вторник, а натпреварите ќе се играат на 9 и 14 ноември.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1277 гласови (89%)

Не - 165 гласови (11%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833