ОГЛАСИ

Митрески: Дали Ногачески има дозвола за користење на дел од зградата во училиштето во Мешеишта?

Вести | Избори 2017 | 12.10.2017 13:31Посети : 2753

Ногачески пред јавноста должи одговори на нашите прашања кој ги поставувавме во првата недела од изборната кампања.
И како што очекувавме од Ногачески никаква трага ни глас во однос на  поставените прашања, рече на денешната прес конференција кандидатот за советник од ВМРО ДПМНЕ за Дебрца, Јованчо Митрески.- Ние ги знаеме одговорите и како што ветивме ќе ги обелодениме сите до еден, ден по ден. Бидејќи јавноста треба да знае за каков човек станува збор. На нашите прашања дали Ногачески има било каква дозвола за користење на дел од зградата во училиштето во с.Мешеишта?
Дали истата просторија е во целост узурпурана?
Дали во тие простории кои се општински Ногачески држи партиски состаноци?
Дали има партиски обележја во истата?
Одговорите се јасни и недвосмислени, Ногачески нема никаква дозвола за користење на самата општинска просторија во која се држат партиски состаноци кои можат да се согледаат и преку фотодокументација на која има партиски обележја, рече Митрески.Тој праша дали ова не го прави Ногачески узурпатор на земјиште и што би правел од позиција на градоначалник?


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1199 гласови (88%)

Не - 156 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833