ОГЛАСИ

А класа турнирот во Словенија нов предизвик за охридските теквондисти

Спорт | Охрид | 12.10.2017 23:06Посети : 300

Теквондо клубот ХВА РАНГ ИТФ Лескоец-Охрид во сабота и недела ќе учествува на меѓународен теквондо ИТФ „А Класа“ турнир кој ќе се организира во словенскиот град Велење.На турнирот под водство на Марјанчо Лазаревски црн појас 4 дан, поранешен светски вицешампион, натпреварувачите на Теквондо клубот ХВА РАНГ ИТФ Лескоец-Охрид во скратен состав ќе ги одмерат силите во две дисциплини спаринг-борби поединечно и форми поединечно.

Од клубот се надеваат и очекуваат плоден турнир во однос на резултатите и перформансите кои се во нагорна линија кај теквондистите.


OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 361 гласови (39%)

Не - 74 гласови (8%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 482 гласови (53%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833