ОГЛАСИ

ДИК:СДСМ води во 41 општина, ВМРО ДПМНЕ во 14, ДУИ во 7

Вести | Избори 2017 | 15.10.2017 23:17Посети : 1357

Според првичните неофицијални резултати на Државната изборна комисија, кандидатите за градоначалник на СДСМ освоиле поголем број на гласови во вкупно 41 општина, додека кандидатите за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ во 14 општини, а на ДУИ во 7 општини.Кон полноќ се очекува прес конференција на Државната изборна комисија.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 4 гласови (15%)

Не - 22 гласови (85%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833