ОГЛАСИ

Започнува петтата сезона студентски журки во “Шила“

Занимливости | Охрид | 16.10.2017 07:00Посети : 1164

Од оваа среда (18 октомври) започнува петтата сезона од добро познатите студентски журки во “Шила“.И оваа година поради ограничениот капацитет и големиот интерес пожелно е резервациите да се направат час поскоро.


“Изминативе четири сезони ги одбележавме со навистина одлични журки со домашни и странски диxџеи и бендови. Всушност, сѐ започна како концепт на интернационални студентски забави на студенти од целиот свет од кои дел студираат во Охрид, а дел се организирани групи кои ги реализираат своите апсолвентски екскурзии низ Балканов“ – велат од менаџерскиот тим.“Среда повторно ќе сјае со урбан шмек“ порачуваат од “Шила“ и продолжуваат во остварување на визијата за враќање на градскиот сјај на охридскиот ноќен живот.


Повеќе информации може да се најдат на линкот од самиот настан.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1158 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833