ОГЛАСИ

Чочороски: Од меч во меч ќе растиме во АБА лигата

Спорт | Охрид | 19.10.2017 11:29Посети : 399

Охридскиот кошаркарски клуб го претрпе вториот пораз во Втората АБА лига, откако изгуби од екипата на Ловќен со 94-72 во втората рунда од првенството.Домаќините во своја корист ги решија сите четвртини и заслужено славеа против „галебите“ кои имаа и светли точки во поразот.

- Ние во глобала сме млада екипа, а и клубот исто така и затоа од меч во меч во Втората АБА лига ќе растиме. Во текот на натпреварот имавме проблем да го одбраниме рекетот каде доминираше Албијаниќ, потоа не стигна заморот и личните грешки и домашните кошаркари заслужено победија. Имаше период во кој добро игравме и функционираше се и токму таквиот пристап треба да ни биде репер како понатаму. - изјави Петар Чочороски.АВ Охрид в сабота со почеток во 18 часот во Кавадарци против Фени Индустри продолжува со мечевите и возбудувањата во Првата лига.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1271 гласови (89%)

Не - 164 гласови (11%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833