ОГЛАСИ

Линдзи Вон за својот роденден ги израдува верните фанови

Спорт | Свет | 19.10.2017 12:40Посети : 870

Верните фанови ја преплавија со роденденски честитки американската скијачка Линдзи Вон која со своите најблиски го прослави 33-от роденден. Една од најубавите спортистки во светот своите фанови ги израдува со неколку провокативни фотографии кои таа ги прикачи на социјалните мрежи.- И така, година дена сум постара, но без обзир на тоа колку години имам јас сум среќна што ве имам сите вас. Секогаш ќе бидам среќна додека ве имам вас и додека можам да прославам роденден со волкав број на луѓе. - напиша на социјалните мрежи Вон.Американката макотрпно тренира и се подготвува за новата сезона во скијањето која ќе започне за помалку од месец дена.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1271 гласови (89%)

Не - 164 гласови (11%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833