ОГЛАСИ

Лионел Меси на среде натпревар пиеше таблети (видео)

Спорт | Свет | 19.10.2017 16:18Посети : 680

Лионел Меси со гол и асистенција беше творец на победа на Барселона (3-1) над Олимпијакос во третата рунда во фазата по групи во Лигата на Шампиони. Аргентинецот ја одбележа вечерта на Ноу Камп, но еден детал односно конзумирање на таблети среде натпревар ги зачуди сите присутни.После натпреварот шпанските новинари обелоденија дека се работи за таблети составени од глукоза која спортистите ја земаат пред почетокот или во текот на мечот. Меси ги послушал советите од лекарите на Барселона и таблетите ги испил десеттина минути после стартот на дуелот.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1271 гласови (89%)

Не - 164 гласови (11%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833