ОГЛАСИ

ЛЕ: Реал Сосиедад го растури Вардар (видео)

Спорт | Свет | 19.10.2017 21:25Посети : 718

Составот на Реал Сосиедад лесно и убедливо стигна до нова победа во фазата по групи во Лигата на Европа совладувајќи го Вардар со 6-0 на „Филип Втори“ стадионот.Сите дилеми околу победникот и надежи за „црвено црните“ за сефте поени во групната фаза шпанците ги срушија после 35 минути игра во кои постигнаа два голови. До крајот на првиот дел гостите реализираа уште еден за убедливо водство (3-0) на полувремето.

Во второто полувреме гостинските фудбалери продолжија во исти ритам и по еден час игра ја зголемија предноста на 5-0. Тој резултат беше активен до последната минута од мечот, кога со шестиот гол фудбалерите на Реал Сосиедад го запечатија триумфот.
„Вардарци“ остануваа на дното од табелата без поени после три одиграни мечеви, додека „баскијците“ со шест бодови се наоѓаат на втората позиција. Во преостанатиот натпревар Зенит со 3-1 го совлада Розенборг и го продолжи победничкиот низ во групната фаза.


Фото: Гол.мк
Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1271 гласови (89%)

Не - 164 гласови (11%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833