ОГЛАСИ

ЛЕ: Арсенал минимално против Црвена Ѕвезда во Белград (видео)

Спорт | Свет | 19.10.2017 21:44Посети : 626

Англискиот премиерлигаш, Арсенал го освои целиот плен во Белград победувајќи го составот на Црвена Ѕвезда со 1-0 во третата рунда од групната фаза во Лигата на Европа.Победничкиот погодок за „топчиите“ го постигна Оливие Жиру во 85-та минута од натпреварот. Пет минути пред погодокот, домашните фудбалери останаа со играч помалку, откако црвен картон поради два жолти доби Милан Родиќ. Резултати: 


Група Г: Хаполе Беер Шева - ФЦСБ (Стеауа) 1-2, Лугано - Викторија Плзен 3-2

Табелаа: ФЦСБ (Стеауа) 9, Хапоел Беер Шева 3, Викторија Плзен 3, Лугано 3Група Х: Бате Борисов - Келн 1-0, Црвена Ѕвезда - Арсенал 0-1

Табела: Арсенал 9, Црвена Ѕвезда 4, Бате Борисов 4, Келн 0Група И: Коњаспор - Салзбург 0-2, Олимпик Марсеј - Виторија Гимараеш 2-1

Табела: Салзбург 7, Олимпик Марсеј 6, Коњаспор 3, Виторија Гимараеш 1Група Ј: Остерсундс - Атлетик Билбао 2-2, Зорија - Херта 2-1

Табела: Остерсундс 7, Зорија 6, Атлетик Билбао 2, Херта 1Група К: Ница - Лацио 1-3, Зулте Варегем - Витесе 1-1

Табела: Лацио 9, Ница 6, Зулте Варегем 1, Витесе 1Група Л: Вардар - Реал Сосиедад 0-6, Зенит - Розенборг 3-1

Табела: Зенит 9, Реал Сосиедад 6, Розенборг 3, Вардар 0


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1271 гласови (89%)

Не - 164 гласови (11%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833