ОГЛАСИ

Демолирани два автобуси и тројца приведени во тепачка после мечот во Скопје

Спорт | Македонија | 20.10.2017 08:08Посети : 1392

Во инцидент кај Бит пазар по натпреварот Вардар-Сосиедад (0:6) повредени се најмалку 3 лица, а оштетени се два автобуси, потврдија од полицијата за „Телма“.Инцидентот започнал во приватен автобус број 50 на ЈСП кој сообраќал во правец кон Бит пазар, а внатре се степале навивач на Вардар и патник. Друго лице за кое се претпоставува дека исто така е припадник на навивачката група дошло до возачот и го грабнало воланот по што автобусот почнал да се движи во страна. Автобусот потоа удрил во друг автобус со број 20 на ЈСП.

Навивачите излегле надвор и почнале да фрлаат со камења кон автобусот и ги искршиле стаклата на 20-ката која вози до населбата Шутка.

Инцидентот продолжил кога на провокациите на Комитите кај Бит пазар дошла група навивачи на Шкупи, Шверцери и започнале пресметка меѓу себе, тврдат очевидци на настанот за Телма.

Полицијата стигнала на лице место и двете групи се разотишле. Но во инцидентот се повредени 3 лица, велат од МВР. Полиција во првичното официјално соопштение не потенцира дека станува збор за навивачка пресметка.


Извор: Телма
OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1271 гласови (89%)

Не - 164 гласови (11%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833