ОГЛАСИ

Фото: Прекрасно есенско уживање со џез бендот на Владимир Четкар во „Билјанини извори“

Занимливости | Охрид | 22.10.2017 22:55Посети : 4049

Гостите во познатиот ресторан „Билјанини извори“ денеска уживаа во Есенскиот џез на Владимир Четкар и неговиот бенд. 


Во рамки на настапот беше промовиран видео спотот за новиот сингл на Четкар „Travel The World“.Видеото кое се снимаше на повеќе локации во Македонија е во режија на Борче Димоски од продукцијата „Дигитал Бокс“.


Со денешниот џез концерт, продолжува традицијата на организација на исклучително квалитетни културни настани во ресторанот „Билјанини извори“ и хотелот „Филип“, каде токму секстетот на Владимир Четкар го одржа еден од најдобрите музички настани изминатото лето на охридската ривиера.


Есенски џез со бендот на Владимир Четкар во „Билјанини извори“


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1157 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833