ОГЛАСИ

Отворена: Напред Охрид!

Отворена | Писма | 24.10.2017 07:00Посети : 2109

Ова лето: покрај дивиоТ рај во Љубаништа. После кампоТ.Без разлика која партија е на локална власт или кој градоначалник го води градот по својот амбициозен пат. Со добри намери и надеж. Сериозно, одговорно, човечко, правно, љубезно, отворено, културно, спортско, безбедносно, уметничко, земјоделско, еколошко, економско, урбанистичко, сообраќајно, финансиско и здравствено ниво. Тоа се стандарните политички програми. 


На локалните избори секогаш се туристичките планови најспектакуларни и најинтересни. Можеби е паметно пред „големите туристички соништа и проекти“ прво да се почне од основата, со мали, но вредни ситници. Чекор по чекор да се средаТ и прекинатТ лошите навики, за што сме сите ние одговорни. Можеби ова е најголем заеднички предизвик. 


Се' за подобра, прекрасна и чиста животна средина. Напред Охрид! 


Влатко од Амстердам


*Ставовите изнесени во рубриката Отворена( писма-колумни) се ставови на авторите и редакцијата на OhridNews не сноси одоговорност за содржината на истите

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Отворена

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Кој е дострелот на македонската ракометна репрезентација на ЕП во Хрватска?

Разигрување во четвртфиналната група

Полуфинале

Финале

Гласај

Разигрување во четвртфиналната група - 11 гласови (22%)

Полуфинале - 23 гласови (47%)

Финале - 15 гласови (31%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833