ОГЛАСИ

Стигнуваат револуционерните хибридни летала кои ќе „возат“ низ градовите

Занимливости | Свет | 25.10.2017 10:14Посети : 2540

Класичните возила наскоро би можеле да бидат заменети од хибридни превозни средства на кои на големо работат моќните компании како Убер, Ербас и други. Тие развиваат концепт на летечко такси кое ќе може без проблеми и вообичаените гужви на патиштата за кратко време да ги одведе патниците на саканата дестинација. Како планираат да изгледа тоа погледнете во видеата:
Стигнуваат револуционерните хибридни летала кои ќе „возат“ низ градовите


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1157 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833