ОГЛАСИ

За еден ден продадени повеќе од половина билети за претставата „Последната ноќ“ на Битолскиот театар

Култура | Охрид | 26.10.2017 13:10Посети : 902

Голем интерес владее за претставата „Последната ноќ“ од Ингмар Вилквист на Битолскиот театар, кој гостува во Охрид на 28-ми октомври, сабота. 


За помалку од еден ден продадени повеќе од половина билети информираат од Центарот за култура „Григор Прличев“. Оттаму укажуваат дека заинтересираните е пожелно што поскоро да извршат резервација или да набават билети на билетарата на установата, бидејќи се очекува истите да бидат целосно распродадени брзо. Цената на билетот изнесува 150 денари.Режисер на претставата е Андреј Цветановски, играат: Марјан Ѓорѓиевски и Соња Михајлова. 


Претставата во сабота почнува во 20.00 часот. 


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Култура

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1158 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833