ОГЛАСИ

Синглот "If You Don´t Feel Right" на охриѓанецот Dj DJ Nasty Deluxe & Mathew Brabham на „Антена5“ радио

Занимливости | Охрид | 02.11.2017 09:44Посети : 1325

"If You Don´t Feel Right", е прв сингл од заедничката соработка на DJ Nasty Deluxe и Mathew Brabham. Траката деновиве премиерно беше емитувана на најслушаната радио станица во Македонија „Антена 5“.Синглот "If You Don´t Feel Right" на Dj DJ Nasty Deluxe & Mathew Brabham има три верзии, оригинална хаус верзија и два ремикса.


Оригиналната верзија е саунтрак на акционииот холивудски филм "Ultimate Justice", кој неодамна имаше светска премиера.Dj Nasty Deluxe - Кристијан Нестороски, е роден во Германија, а по потекло е од oхридскиот крај. Веќе десет години живее и работи во Охрид, а љубителите на денс музиката покрај во клубовите и отворените сцени на крејбрежјето можат да го слушаат неговиот деиџеј сет и на локалното „Супер радио“ каде тој редовно има своја емисија. Покрај тоа Dj Nasty Deluxe еднаш неделно има и двочасовна емисија за лондонско радио и е во постојан контакт со светски познати диџеи. Dj Nasty Deluxe има настапувано со светски познати диџеи како Tomcraft и други. Заeдно со продукцијата „City of Drums“ чиј дел е и тој имаат организирано повеќе квалитетни настани во Македонија на кои настапиле познати диџеи.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1154 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833