ОГЛАСИ

Перо Пандилоски објави нов спот за песната “Девојка за секое време”

Занимливости | Охрид | 05.11.2017 22:18Посети : 710

Перо не престанува да ја богати македонската естрада со нови песни. Ова е веќе 10та негова песна, а 5ти видео запис.

Позади оваа динамична и брза песна со емотивни моменти стојат Јован Василески (Музика и Текст), Аранжман Гоце Симоноски. Песната е снимена во студиото на Лазе Цветкоски.

Видеото е снимено на повеќе локации во Охрид, Св.Наум и Маврово под продукција на PROCAM Production. Во спотот на Пандилоски се појавува и познатата манекенка Ангелина Китановска.Конечно се појави и мојата нова песна заедно со спотот. Задоволен сум од целокупната изработка како пакет. Првпат соработувам со PROCAM и навистина извадивме интересно видео. Се надевам дека публиката ќе ја прифати песната заедно со спотот. Ова е моја 10та песна, полека но сигурно почнувам да размислувам во блиска иднидна да го склопам и моето прво CD (Албум) кое ќе биде како еден потпис на досегашното мое работење. - изјави Перо Пандилоски.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1154 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833