ОГЛАСИ

Нови наслови во градската библиотека „Григор Прличев“

Живот | Книга | 13.11.2017 09:40Посети : 645

Националната Установа, библиотека „Григор Прличев“ во ноември го збогати книжниот фонд  со нови наслови.


Отсега во градската библиотека можат да се најдат и книгите: “Седумте сестри” – Лусинда Рајли, Господин неодолив” – Сузан Елизабет Филипс, “Заплеткани” – Ема Чејс , „ Зад затворени врати” – Б. А. Парис, “Бегалка” – Марсел Пруст, “Траги во времето” – Иван Ивановски, “Песни од чајџилницата” – Неџати Зекерија, “За страстите, читањето, безделничењето” – Хелена Саблиќ-Томиќ.Издавањето на книгите во охридската библиотека се врши секој работен ден од 8 до 18 часот.


OhridNews


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Живот

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1154 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833