ОГЛАСИ

Буфон им го обели образот на „азурите“ (видео)

Спорт | Свет | 13.11.2017 23:51Посети : 957

Чуварот на мрежата на италијанската репрезентација, Џиџи Буфон по кој знае кој пат ја покажа својата велична во и надвор од теренот. Додека преполниот стадион во Милано ја свиреше шведска химна тој силно аплаудираше и ја потврди својата репутација во светскиот фудбал.После завршувањето на натпреварот Буфон поединечно им честиташе на сите шведски фудбалери кои заслужено патуваат на Мундијалот во Русија.


Бараж СП: Шведска оддолеа во Милано, Италија без пласман на СП !


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1271 гласови (89%)

Не - 164 гласови (11%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833