ОГЛАСИ

Легендите на Манчестер Јунајтед во пакет во Виетнам

Спорт | Свет | 14.11.2017 11:29Посети : 489

Легендите на Манчестер Јунајтед, Рајан Гигс и Пол Сколс фудбалското знаење во следните две години ќе му го пренесуваат на дечињата, фудбалерите и тренерите во Виетнам.Гигс и Сколс водени од Сер Алекс Фергусон низ кариерата освоија безброј трофеи ќе застанат на чело од фудбалска академија и ќе имаат тренинзи со дечињата и фудбалерите, а предавања на тема фудбал со тренерите.

Гигс заплива во менаџерските води на островот, откако прво беше прв помошник на Дејвид Мојс, а по неговиот отказ го презеде кормилот на тимот од Олд Трафорд.

Велшанецот им се нудеше на Лестер, Вест Хем и Евертон, откако останаа без менаџери, но клубовите се одлучија за искусни варијанти, бидејќи беа во небрана позиција.

Додека, Сколс после повлекувањето од активното играње фудбал остана во Манчестер Јунајтед, но без некоја посериозна улога.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1271 гласови (89%)

Не - 164 гласови (11%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833