ОГЛАСИ

Рафа Надал се повлече од завршниот турнир во Лондон

Спорт | Свет | 14.11.2017 10:35Посети : 334

Шпанскиот тенисер Рафа Надал се повлече од завршниот АТП турнир во Лондон, кој само што започна. Причина за повлекувањето е хроничната повреда на коленото која влошила напордните подготовки за престојниот турнир.- Дадов збор дека ќе играм само ако сум потполно здрав. После првиот одигран со натпревар со Гофан болките беа преголеми и со лекарскиот тим одлучивме да се повлечам од турнирот. - изјави Шпанецот.

Надал годинава ќе ја заврши како најдобар тенисер, а местото негово во Лондон ќе пополни Карено Буста кој ќе настапи на мечевите со Григор Димитров и Доминик Тим.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1271 гласови (89%)

Не - 164 гласови (11%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833