ОГЛАСИ

У19: Македонија прва низ целта во претквалфикациите

Спорт | Македонија | 14.11.2017 15:17Посети : 603

Репрезентацијата на Македонија до 19 години успешно ја мина првата фаза во квалификациите за Европското првенство, откако прва низ целта ја мина претквалификациска група која се играше во нашата земја.Избраниците на Вујадин Станојковиќ првата позиција ја запечатија со високиот триумф над Лихтештајн (6-0) во третата рунда од претквалификациите. Претходно надежите ги совладаа Швајцарија и Белгија.Ждрепката за главните квалификации ќе се одржи на 6 декември, а покрај Македонија пласман обезбеди и Белгија која со 5-3 славеше во мечот да се биде или не со Швајцарија.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1271 гласови (89%)

Не - 164 гласови (11%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833