ОГЛАСИ

Вентура си замина, оставка се чека и од првиот човек на италијанскиот фудбал

Спорт | Свет | 16.11.2017 12:40Посети : 234

Прватаж жртва за неуспехот на Италија во квалификациите за пласман на Светското првенство во Русија очекувано е селекторо Џампјеро Вентура. Тој одби да даде отказ, но „правдата“ го стигна неколку дена потоа на седницата од Управниот одбор на Италијанската фудбалска федерација.- Првата точка на состанокот на ФИГЦ беше за водството на „аѕурите“ и од денеска Џампјеро Вентура веќе не е селектор на националниот тим. - вели соопштението од ФИГЦ.

Но стучњацните, фудбалски работници и самите фудбалери одговорност бараат од првиот човек на федерацијата Карло Тавекио кој одбегна да коментира за неговата судбина.

„Азурите“ прв пат после 60 години нема да бидат дел СП и прекинаа една од најголемите традиции во европскиот фудбал.


OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 346 гласови (39%)

Не - 72 гласови (8%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 468 гласови (53%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833