ОГЛАСИ

Амазон подготвува тв серија „Господар на прстените“

Живот | Филм | 16.11.2017 21:52Посети : 1264

Култниот филмски серијал „Lord of the rings“ - „Господар на прстените“, ќе биде преточен во тв серија, најави компанијата „Амазон“ која за 200 милиони долари ги откупу правата од семејството на Толкин.Според најавите ќе бидат снимени пет сезони, а за секоја поединечно „Амазон“ планира да инвестира 150 милиони долари, што претставува најскап телевизиски проект на сите времиња.


Дејствието на тв серијата според најавите ќе биде сместено во периодот пред случувањата во филмот „Дружината на прстенот“, првиот од трилогијата филмови на режисертот Питер Џексон, кој подоцна сними уште една трилогија „Хобит“.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Живот

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 561 гласови (31%)

Не - 1250 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833