ОГЛАСИ

Збогатен фондот на градската Библиотека

Живот | Книга | 17.11.2017 09:24Посети : 509

НУ Библиотека “Григор Прличев“ – Охрид го збогати книжниот фонд со нови наслови:
“Далеку од вистината” – Линвуд Баркли
“Кралска измама” – Стив Бери
“Трите ќерки на Ева” – Елиф Шафак
“Разум и чувствителност” – Џејн Остин
“Тајна задача: Љубов” – Џули Џејмс
“Човекот кој го создаде Хитлер” – Дејвид Луис
“Полиња жито ридишта крв” – Анастасија Н. Каракасиду
“Акварели” – Васко Ташковски
“Масонски степени” – Миле Миќуновиќ
“Модерна масонерија” – Миле МиќуновиќИздавањето на книгите во охридската библиотека се врши секој работен ден од 8 до 18 часот.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Живот

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Кој е дострелот на македонската ракометна репрезентација на ЕП во Хрватска?

Разигрување во четвртфиналната група

Полуфинале

Финале

Гласај

Разигрување во четвртфиналната група - 36 гласови (19%)

Полуфинале - 96 гласови (50%)

Финале - 59 гласови (31%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833