ОГЛАСИ

Супер лига: Се надѕираат екипите учесници во плејофот

Спорт | Охрид | 20.11.2017 12:40Посети : 351

На едно коло после половината од Супер лигата се надѕираат екипите кои сезонава заедно со актуелниот шампион Вардар и Металург ќе разигруваат за титулата во македонскиот ракометен крем.Предводник на „големата четворка“ е битолски Пелистер, потоа следуваат Ракометниот клуб Охрид и скопски Пролет, а ги заокружува амбициозниот суперлигаш Еурофарм Работник.

Петтиот на табелата, тимот на Радовиш заостанува пет бодови во однос на „фармацевтите“ кои пак имаат натпревар помалку и ќе биде вистинско изненадување радовишани да им ги расипат сметките на водечките четири.

Резултати: Пелистер - Радовиш 29-23, Вардар Јуниор - Охрид 31-33, Борец - Пролет 24-31, Прилеп - Металург 2 28-27.

Табела: Пелистер 24, Охрид 19, Пролет 19, Еурофарм Работник 16, Радовиш 11, Прилеп 10, Борец 10, Металург 4,Вардар Јуниор 3.


OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 346 гласови (39%)

Не - 72 гласови (8%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 466 гласови (53%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833