ОГЛАСИ

Судбината во фудбалот може да биде многу сурова

Спорт | Свет | 20.11.2017 14:01Посети : 974

Судбината на спортските работници, фудбалерите и сите чинители може да биде многу биде сурова, бидејќи не се знае што ќе донесе новиот ден, сезона или квалификации.


Најдобро на своја кожа тоа го осети фудбалскиот стручњак Крис Колман, кој за неполна година се соочи со двете лица на спортот. По историскиот пласман на Велс прво на Европско првенство, а потоа и помеѓу најдобрите четири, Колман беше прогласен за херој. Година дена подоцна Колман доби отказ од селекцијата, откако репрезентација имаше неуспешни квалификации за Мундијалот во Русија.Неговата турбелетна недела заврши со ангажман во Сандерленд, кој од сезонава се натпреварува во Чемпионшип дивизијата. Колман со „црните мачки“ потпиша две и пол годишен договор со ветување дека ќе вратат во Премиер лигата.На Колман не му преостанува ништо друго освен со добри спомени од селекцијата на Велс да работи во Сандерленд, кој има серија од 20 мечеви без победа на домашен терен.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 549 гласови (31%)

Не - 1205 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833