ОГЛАСИ

Погба не е нивото на Џерард

Спорт | Свет | 20.11.2017 15:35Посети : 345

Францускиот интернационалец Пол Погба не го импресионираше менаџерот на Њукасл, Рафа бенитез иако повратникот во редовите на Манчестер Јунајтед беше творец на победа (4-1) постигнувајќи погодок и асистирајќи за Ентони Марсијал.Шпанскиот стручњак одбегна споредба помеѓу Погба и некогашниот капите на Ливерпул, Стивен Џерард, кој кариерата ја заврши без освоен трофеј во Премиер лигата.

- Не можам да ги споредам Џерард и Погба. Стивен играше на големо ниво десеттина сезона. Тој беше константен и можеше да направи разлика на теренот, без обзир дали ја има или ја нема топката во посед. Погба е одличен играч, но се уште го нема континуитетот и авториретот на Џерард. Едноставно, Погба не е мој тип фудбалер, иначе тој е добар фудбалер како и останатите играчи на Манчестер Јунајтед. - изјави Бенитез.Џерард и Бенитез соработуваа на Енфилд осум сезони, а најголемиот успех им беше освојувањето на титулата во Лигата на Шампиони 2005 година во епското финале во Атина против Милан.


OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 346 гласови (39%)

Не - 72 гласови (8%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 468 гласови (53%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833