ОГЛАСИ

Промоција на збирката поезија од Марина Икономова - Шокева во "Shilla coffee & bar"

Култура | Охрид | 29.11.2017 07:00Посети : 1113

Во сабота, 2-ри декември, со почеток во 19 часот, во "Shilla coffee & bar" во Охрид, ќе се одржи промоција на "Слики од бунарот" - збирка поезија од Марина Икономова - Шокева. Збирката содржи четириесет песни од интимен, емоционален карактер.На промоцијата ќе се чита поезија од збирката, а поетесата ќе потпишува и подари примероци од истата.


Збирката поезија "Слики од бунарот" е во издание на издавачка куќа „Ѓурѓа“ од Скопје.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Култура

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 533 гласови (31%)

Не - 1174 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833