ОГЛАСИ

Нови наслови во градската библиотека

Живот | Книга | 01.12.2017 10:00Посети : 409

НУ Библиотека “Григор Прличев“ – Охрид го збогати книжниот фонд со нови наслови: ж


“Мистерија” – Федерико Аксат
“Крововите на Техеран” – Махбод Сераџи
“Кафка на брегот” – Харуки Мураками
“Да се сретнеме во Венеција” – Елизабет Адлер
“Граница” – Луан Старова
“Поглед полн синило” – Катерина Серафимовска
“И кој и да ме сретне” – Отар Чиладзе
“Ненаситност” – Станислав Игнаци Виткевич
“Годината на смртта на Рикардо Реиш” – Жосе Сарамаго
“Александар Македонски. Наследникот на власта” – Нелја Гулчук.Издавањето на книгите во охридската библиотека се врши секој работен ден од 8 до 18 часот.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Живот

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Кој е дострелот на македонската ракометна репрезентација на ЕП во Хрватска?

Разигрување во четвртфиналната група

Полуфинале

Финале

Гласај

Разигрување во четвртфиналната група - 11 гласови (23%)

Полуфинале - 22 гласови (46%)

Финале - 15 гласови (31%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833