ОГЛАСИ

Богослужби на Плаошник по повод празникот Св. Климент Охридски

Вести | Охрид | 06.12.2017 13:01Посети : 451

По повод празникот „Свети Климент Охридски“, на 07-ми декември, четврток, со почеток во 16:00 часот, ќе се служи празнична вечерна богослужба во манастирот „Свети Климент и Пантелејмон“ на Плаошник, на која ќе чиноначалствува Неговото Високопреосвештенство митрополитот Дебарско – кичевски и администратор Австралиско - сиднејски г.Тимотеј. На 8-ми декември, петок, со почеток во 08.45 часот ќе се служи света архиерејска литургија на која ќе чиноначалствува митрополитот Тимотеј.


Дебарско – кичевската епархија ги повикува сите свои вернци на заедничко прославување на празникоѕ посбетен на големиот просветител и учител на сите словенски народи Свети Климент Охридски.

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 346 гласови (39%)

Не - 72 гласови (8%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 468 гласови (53%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833