ОГЛАСИ

Европски шампион противник на надежите во квалификациите за ЕП

Спорт | Македонија | 06.12.2017 16:14Посети : 216

Македонските фудбалски надежи до 19 години ги дознаа противниците во квалификациите за пласман на Европското првенство во Финска.„Црвено жолтите“ се наоѓаат во втората група заедно со европскиот шампион Англија и селекциите на Унгарија и Летонија.

Пласман на континенталниот собир во Финска ќе обезбедат победниците од седумте квалификациски групи.


Групите:


Група 1: Германија, Холандија, Норвешка, Шкотска

Група 2: Македонија, Англија, Унгарија, Летонија

Група 3: Чешка, Италија, Грција, Полска

Група 4: Романија, Украина, Шведска, Србија

Група 5: Португалија, Република Ирска, Словачка, Косово

Група 6: Шпанија, Франција, Белгија, Бугарија

Група 7: Данска, Австрија, Турција, Босна и Херцеговина


OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 346 гласови (39%)

Не - 72 гласови (8%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 468 гласови (53%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833