ОГЛАСИ

Анита Мицова за една недела сними два спота, „Рај“ и „Еден ден“ ќе ја изненадат публиката

Занимливости | Македонија | 06.12.2017 18:13Посети : 150

Композицијата „Рај“ на поп-пејачката Анита Мицова доби видеозапис. По првиот албум „Ти сум јас“, ова е шести спот на Мицова. Композицијата „Рај“ е емотивна љубовна песна со блуз-призвуци, која, според многумина, ќе биде зимски хит. Спотот е снимен во струшкото село Белица.„Не сакам да пеам песни што нема да ме допрат емоционално. „Рај“, како и другите мои композиции, има своја приказна, нешто што јас го имам доживеано. Има луѓе што велат дека на некој начин е клише да се прават љубовни композиции, но грешат. Ако песната ја донесеш на вистински начин, ако преку неа допреш до публиката, притоа е со квалитетен текст, музика и аранжман, тука нема простор за тоа парче музика да не стане хит. Спотот е дополнување на целата приказна, која овие денови ќе може да ја гледаат сите“, вели Мицова.Семејната атмосфера, бескрајната љубов и топлината на домот споени во едно е рајот за кој Анита Мицова пее во композицијата што деновиве ќе биде објавена со видеозапис. Формулата за успех и создавање хит пејачката не ја открива, но вели дека очекува позитивни овации од публиката. Освен за „Рај“, Мицова „треската“ со снимање видеозаписи ја продолжува и оваа недела. Таа го доснимува спотот и за композицијата „Еден ден“, а со тоа, бројот на видеозаписи ќе се заокружи со седмица. Деталите за истиот, вели ќе ги чува во тајност, се додека таа не го види конечниот резултат и не ги сумира впечатоците.


OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 346 гласови (39%)

Не - 72 гласови (8%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 465 гласови (53%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833