ОГЛАСИ

Фудбалер со стриптиз пред навивачите и соиграчите прослави титула

Спорт | Свет | 07.12.2017 09:02Посети : 504

Фудбалерот на Лилестром, Александер Мелгавис Андреасеан со стриптиз пред навивачите ја прослави титулата од националниот Куп во Норвешка.28-годишниот дефанзивец генатилиите после соблекувањето на последното парче облека ги покри со трофејот и предизвика лавини позитивни и негативни реакции во Норвешка и светот.Лилестром до шестиот трофеј вкупно во Купот, прв после десет години стигна со победата 3-2 над тимот на Сарпзборг во финалето.Норвешкиот фудбалски сојуз остро реагираше за потегот на фудбалерот од Лилестром, но одбегна да покрене било каква иницијатива за санкционирање.


OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 346 гласови (39%)

Не - 72 гласови (8%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 467 гласови (53%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833