ОГЛАСИ

СП: Ново реми на Србија, четири од четири за Русија

Спорт | Свет | 06.12.2017 23:19Посети : 160

Селекцијата на Србија повторно ремизираше на Светското првенство во Германија овој пат со Холандија 27-27 во четвртата рунда од фазата по групи.Со ремито Србија и Холандија го чекираа билетот за нокаут фазата, а во последната рунда ќе се борат за место и бод повеќе.

Во Ц групата Русија го задржа максималниот ефект победувајќи ја селекцијата на Јапонија со тенис 29-28.

Резултати:

Група Ц: Русија - Јапонија 29-28, Тунис - Црна Гора 23-29, Бразил - Данска 20-22.

Табела: Русија 8, Данска 6, Црна Гора 4, Бразил 3, Јапонија 3, Тунис 0.


Група Д: Камерун - Јужна Кореја 21-33, Србија - Холандија 27-27, Германија - Кина 24-9.

Табела: Германија 7, Србија 6, Јужна Кореја 6, Холандија 5, Камерун 0, Кина 0


OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 346 гласови (39%)

Не - 72 гласови (8%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 468 гласови (53%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833