ОГЛАСИ

СП: Денес на програмата

Спорт | Свет | 07.12.2017 09:02Посети : 202

Со натпреварите од А и Б групата продолжуваат возбудувањата во четвртата рунда во фазата по групи на Светското првенство во Германија. Дербито вечерва се игра помеѓу Шпанија - Франција во вечерниот термин (20:30ч).Двојки:

Група А: Парагвај - Словенија (14ч), Романија - Ангола (18ч), Шпанија - Франција (20:30ч).

Табела: Романија 6, Шпанија 4, Словенија 4, Франција 4, Ангола 0, Парагвај 0


Група Б: Полска - Унгарија (14ч), Шведска - Аргентина (18ч), Чешка - Норвешка (20:30ч)

Табела: Норвешка 6, Шведска 4, Чешка 4, Полска 2, Унгарија 2, Аргентина 0.


OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 346 гласови (39%)

Не - 72 гласови (8%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 467 гласови (53%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833