ОГЛАСИ

Забраната за полови односни од докторката на Спартак Москва не вроди со плод на Енфилд

Спорт | Свет | 07.12.2017 14:01Посети : 1342

Строгата забрана за полови односни на фудбалерите на ЦСКА Москва пред одлучувачкиот меч на Енфилд против Ливерпул од клупската докторка Викторија Гамеева не се покажа како добар потег, откако рускиот колектив беше декласиран со 7-0.ЦСКА Москва која воопшто не` наликуваше на себе поради високиот пораз од Ливерпул се збогува со Лигата на Шампиони и мечевите на европската сцена ќе ги продолжи во Лигата на Европа.Можеби исходот на мечот ќе беше друг, ако клупската докторка не беше толку строга кон фудбалер и им дозволеше „слободен ден“ во креветот со поубавата половина.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 549 гласови (31%)

Не - 1205 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833