ОГЛАСИ

Големиот борец и вљубеник во спортот Јане со порака за охриѓани !

Спорт | Охрид | 07.12.2017 11:29Посети : 1210

Големиот борец и вљубеник во спортот Јане Велкоски им прати емотивна порака на сите охриѓани кои масовно се организираат за спортскиот хуманатирен настан кој ќе се одржи в недела со почеток во 11 часот и 30 минути во спортско рекреативниот центар „Билјанини Извори“.Велкоски во видео пораката им се заблагодари на сите за охриѓани за поддршката, им порача да се борат за своите права и должности и ги покани да дојдат во недела на една партија фудбал и ракомет.8-годишното момче боледува од спинална мускулна атрофија и е дел од програмата на УЕФА-еднаква игра за сите која е поддржана од Пол Погба, Луис Фиго, Кристијано Роналдо и Лионел Меси.


OhridNews


11 години OhridNews - Рефлексија на успехот

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 346 гласови (39%)

Не - 72 гласови (8%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 468 гласови (53%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833