ОГЛАСИ

Давитков со клупски отказ го плати репрезентативниот ангажман

Спорт | Македонија | 07.12.2017 12:40Посети : 383

Јорданчо Давитков со отказ од клубот Банијас од Абу Даби го плати репрезентативниот ангжман во нашата најдобрата машка кошаркарска селекција.Искусниот стратег овој по малку неочекуван и чуден епилог го обелодени на својот официјален профил на социјалните мрежи.

- Клубот може да го раскине договорот бидејќи сум бил да ја водам репрезентацијата на мојата земја. Ок го почитувам тоа! Но, и сега пак да треба да одлучувам, Одлуката ќе биде иста! Клубови имало многу и ќе има уште, но репрезентацијата на Македонија е една ! - стои во фејсбук статусот на Давитков.

После останувањето без клупски ангажман Давитков (ќе) може максимално да и се посвети на репрезентација која со две победи ги започна претквалификациите за пласман на Евробаскетот 2021 година.


OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 346 гласови (39%)

Не - 72 гласови (8%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 464 гласови (53%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833