ОГЛАСИ

Поклон бод за Евертон на Енфилд (видео)

Спорт | Свет | 10.12.2017 17:15Посети : 293

Без победник (1-1) заврши градското дерби помеѓу Ливерпул и Евертон кое двете екипи го одиграа на Енфилд во рамките од 16-та рунда во Премиер лигата.„Црвените“ без трите бодови останаа по грешката на главниот арбитар Крег Посон кој престрого досуди удар од белата точка за Евертон. Во погодок поклон пеналот го претвори Вејн Руни кој донесе реми за својот состав. Претходно, домашните фудбалери до водство дојдоа после евроголот на Мухамед Салах.Ливерпул со освоениот бод нема да напредува и ќе ја задржи четвртата позиција на табелата, исто како и „карамелите“ кои се наоѓаат на десеттото место на табелата.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 92 гласови (30%)

Не - 215 гласови (70%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833