ОГЛАСИ

Едерсон во стилот на Де Геа ги откажа „ѓаволите“ (видео)

Спорт | Свет | 10.12.2017 19:50Посети : 320

Голманот на Манчестер Сити, Едерсон со две бравурозни интервенции во еден напад во стилот на неговиот колега од Манчестер Јунајтед, Давид де Геа спаси чист погодок и изедначување на дербито. Бразилецот прво го одбрани ударот на трагичарот Лукаку, а потоа и на Мата и ги откажа „ѓаволите“ од поволен исход. Погледнете !Лукаку го уништи Јунајтед, Сити маршира кон тронот во Англија (видео)


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2075 гласови (88%)

Не - 292 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833