ОГЛАСИ

СП: Денес на програмата

Спорт | Свет | 11.12.2017 08:15Посети : 297

Со денешните четири натпревари од осминафиналето на Мундијалот во Германија ќе се комплетираат осумте селекции кои ќе учествуваат во четвртфиналето. Термините за мечевите остануваат исти 17:30 и 20:30 часот.Двојки: Русија - Јужна Кореја (17:30ч), Романија - Чешка (17:30ч), Шпанија - Норвешка (20:30ч), Јапонија - Холандија.

Пласман во 1/4 финалето обезбедија Црна Гора, Шведска, Франција и Данска.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2075 гласови (88%)

Не - 292 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833