ОГЛАСИ

Четкар настапи на „Smile Jazz Festival“

Занимливости | Свет | 13.12.2017 09:11Посети : 779

Охриѓанецот Владимир Четкар имаше два настапи на Smile Jazz Festival кој се одржа во островото Самуи, една од најпопуларните туристички дестинации во Тајланд. Со концертите на Четкар и официјално беше отворен фестивалот.


Четкар на сцената беше придружуван од Тајландскиот џез фјужн бенд Фанкшн, а специјален гостин му беше тенор саксофонистот Ко Мистер Саксмен кој важи за еден од најпопуларните инструменталисти и композитори во Југоисточна Азија.

Расположена публика на кнцертот на Четкар на „Smile Jazz Festival“ - Тајланд


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Кој е дострелот на македонската ракометна репрезентација на ЕП во Хрватска?

Разигрување во четвртфиналната група

Полуфинале

Финале

Гласај

Разигрување во четвртфиналната група - 36 гласови (19%)

Полуфинале - 96 гласови (50%)

Финале - 59 гласови (31%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833