ОГЛАСИ

Ф1: Хамилтон титули освојува со Мерцедес, а вози Ферари

Спорт | Ф1 билтен | 20.12.2017 12:01Посети : 570

Четирикратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, титулите ги има освоено со Мекларен и Мерцедес, но приватно сака да вози и автомобил на големиот конкурент Ферари.Хамилтон оваа сеозна водеше жестока борба за шампионската титула со возачот на ферари, Себастијан Фетел, од која излезе како победник. На три трки до крајот, во Мексико, Британецот ја обезбеди титулата.

Шефовите на Мерцедес би можеле да му се налутат на шампионот откако на сицијалните мрежи се појави фотографија на автомобилот Ферари, чии сопственик е Хамилтон.Станува збор за еден од најпрестижните авотмобили, моделот „ ЛаФерари“, чија вредност надминува милион фунти. Овој ексклузивен модел е произведен во само 499 примероци.

Дека автомобилот е во сопственост на Хамилтон открил и познатиот канадски актер и комичар, инаку добар пријател на Формула 1 шампионот, Ендрју Б. Бачелор, познат како Кимгбач.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 92 гласови (30%)

Не - 215 гласови (70%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833