ОГЛАСИ

Убавите девојки-промотeрки заминуваа во Ф1 историјата

Спорт | Ф1 билтен | 21.12.2017 10:35Посети : 583

Новите сопственици на Формула 1 циркузот најавија неколку промени за следните сезони, а една од нив ќе биде тргањето на убавите девојки-промотерки кои се наоѓаа до болидите пред почетокот на трката.Промотерките до Ф1 болидите децении се дел од трките, а последниве години се повеќе врева се крева околу третирањето на девојките како објект.

- Сакаме да го испочитуваме мислењето од сите страни. Постојат многу луѓе на кои им е важна традицијата, а постојат и оние кои мислат дека на „девојките од стартот“ не им е местото на патеката. - објаснува Рос Браун директор во Ф1.Пилотот на Ред Бул, Даниел Рикардо не е воодушен со таквиот потег кој може индиректно да влијае на атрактивноста на трките во Ф1.

Новите сопственици, „Либерти Медија“ планираат да го сменат логото и уште неколку работи во сезоните кои доаѓаат.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Кој е дострелот на македонската ракометна репрезентација на ЕП во Хрватска?

Разигрување во четвртфиналната група

Полуфинале

Финале

Гласај

Разигрување во четвртфиналната група - 11 гласови (22%)

Полуфинале - 23 гласови (47%)

Финале - 15 гласови (31%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833