ОГЛАСИ

Видео: Во Охридското Езеро поставена подводна елка за поддршка на децата со ретки болести

OhridNews TV | OhridNews TV | 23.12.2017 15:18Посети : 4434

Нуркачите од Нуркачкиот центар „Амфора“ и Клубот за подводни активности „Охрид“ во соработка со Сојузот за подводни активности на Македонија, традиционално, денес ја накитија подводната елка во Охридското Езеро. По 16-ти пат, охридските нуркачи од водите на езерото посакаа среќни празници.
И годинава, поставувањето на елката беше посветено на децата со ретки болести кон кои беа упатени искрени желби за подобро здравје и надминување на проблемите.


- Ова е еден наш придонес за нивна афирмација, подобро да бидат прифатени и со цел општеството да им помогне, изјави д-р Горан Балевски од Клубот за подводни активности Охрид.Нуркачите на сите граѓани им посакаа почеток на една добра и среќна нова година.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

OhridNews TV

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1305 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833